Olvasási idő 1:05
Maier Péter

LeBron James megint olyasmit ért el, amit szinte lehetetlen lesz utánacsinálni

SPORT KOSÁRLABDA LEBRON JAMES NBA

Rendkívüli mérföldkőhöz ért a Los Angeles Lakers legendája, aki a Denver Nuggets elleni meccsén átlépte a 40 ezer karrierpontos álomhatárt.

Soha nem látott még olyat az amerikai profi kosárlabdaliga, mint ami most LeBron Jamesnek, az NBA-történelem legeredményesebb játékosának sikerült. A Los Angeles Lakers veterán kosarasa ugyanis elérte a 40 ezer karrierpontot, ezzel tovább írva a sportág történelemkönyvét, amelynek már eddig is az egyik legfontosabb szereplője volt. A mérföldkövet a Denver Nuggets ellen, 124-114-re elveszített mérkőzésen érte el James – magyar idő szerint vasárnap hajnalban.

LeBron James túllépi 4000. karrierpontját a Denver Nuggets elleni meccsen, magyar idő szerint 2024. március 3. hajnalban Forrás Kevork Djansezian/Getty Images

James 10 perc 41 másodperccel a második negyed vége előtt egy balkezes dobással betonozta be magát a történelem legnagyobb pontszerzőjeként, amit a közönség kitörő éljenzéssel és álló ovációval fogadott. A játék egy darabig folytatódott, majd a Lakers kicsit több mint egy perccel később időt kért, így a csapat a kispadnál megünnepelhette a vezérét. Az időkérés alatt lejátszották a mérföldkő tiszteletére készült videót.

Kiemelt tartalom
NBA All Star-gála a kezdetektől napjainkig: bemutatjuk a legfelkapottabb kosárlabda-cirkusz történetét NBA All Star-gála a kezdetektől napjainkig: bemutatjuk a legfelkapottabb kosárlabda-cirkusz történetét 2024.2.18 9:32

James éppen az elmúlt szezonban haladta meg Kareem Abdul-Jabbar hosszú ideje fennálló rekordját, a 38 387 karrierpontot, amivel minden idők legjobb pontszerzője lett az NBA-ben. A meccs utáni interjúban James úgy nyilatkozott: meccs közben sosem gondol a mérföldkövekre, nem ezekért küzd, de a mikor összejönnek, értelemszerűen sokat jelentenek számára.

Az első játékosnak lenni, aki elér egy adott célt, elég király dolog ebben a ligában, mert ismered a történelmet, ismered a ligában megfordult nagyokat, és ma este is láttunk közülük játszani néhányat. Nagyszerű volt velük meccselni

– fogalmazott. A történelmi pillanat ellenére James csalódott volt az eredmény miatt. „Számomra mindig a győzelem a legfontosabb, és frusztrál a vereség, különösen egy olyan csapat ellen, amelyik rendkívül jól kosarazik. Ráadásul ma este jól játszottunk, de nem voltunk képesek lezárni. Keserédes ez, de minden pillanatot élveztem a parkettán.“

James a 21. szezonjában jelenleg 25,3 pontot, 7,9 asszisztot és 7,1 lepattanót átlagol meccsenként.